Om os

Pædagogik Læring Aktiviteter Ydelser

Hos PLAY samarbejder vi med mennesker, der står uden for samfundets mange fællesskaber.

Vi er eksperter i brobygning til civilsamfundet, og får mennesker til at flytte sig – uanset om det er børn, unge eller voksne – om det er individuelt eller i grupper.

Med mere end 20 års erfaring med udvikling af socialt arbejde har vi en solid viden om, hvor vi skal sætte ind og hvordan vi sikrer, at mennesker får et godt, værdigt og sundt liv.

Vores tilgang til omverden er værdibaseret. Her arbejder vi med:

  • Motivation
  • Vedholdenhed
  • Fleksibilitet
  • Energi
  • Livskvalitet

Vores værdibaseret tilgang er med til at skabe de bedste forudsætninger for at ændre i handle- og tankemønstre hos den enkelte og i gruppen.

I PLAY arbejder vi helhedsorienteret. Vi inddrager deltagernes netværk og lokale aktører for at skabe så gode forudsætninger for vedvarende forandring som overhovedet muligt.

Vi er en matrikelløs virksomhed, som bestræber sig på at tilbyde fleksible løsninger som muligt. Vi er der hvor deltagerne er; i hjemmet, i skolen, i lokalområdet, i foreningen, på arbejdspladsen. Vi er opsøgende og insisterende på samvær. Det er her mulighederne for vedvarende forandringer opstår.

Vores matrikelløse indsats betyder også, at vi ikke bruger unødige økonomiske midler på leje og drift. Vi går helt ind til kernen og fokusere på dem som det handler om.

Vores vision er at styrke velfærdssektoren. Både lokalt, nationalt og globalt. Det betyder, at vi med overskydende kapital hele tiden geninvisterer i nye projekter, som er med til at skabe social værdi for andre. Det tror vi på er fremtiden for en bæredygtig velfærdssektor.

PLAY holdet

Christoffer
Hansen

+45 51 27 99 82

Christoffer@playdk.dk

Louis
Veis

+45 61 65 26 64

Louis@playdk.dk

Amina Sofie Heeser
Nielsen

+45 61 65 98 57

Amina@playdk.dk

Julie Vestbo
Andersen

+45 61 65 23 39

Julie@playdk.dk

Kimmie
Madsen

+45 61 65 94 57

Kimmie@playdk.dk

Martin Daner
Hede

+45 61 65 77 74

Martin@playdk.dk

Kristina
Nordtorp

+45 61 65 26 01

Kristina@playdk.dk

Ikran
Mohammed

+45 91 19 88 72

Ikran@playdk.dk

Mehmet
Kosar

+45 61 65 50 16

Mehmet@playdk.dk

Jesper Svarre
Rasmussen

+45 61 65 56 01

Jesper@playdk.dk

Nichlas
Ibsen

+45 61 65 26 54

Nichlas@playdk.dk

Sebastian
Dueholm

+45 61 65 24 54

Sebastian@playdk.dk

Jonas
Degn

+45 61 65 93 81

Jonas@playdk.dk

Troels
Tørsleff

+45 61 65 58 46

Troels@playdk.dk

Youssef
Assouik

+45 61 65 97 03

Youssef@playdk.dk

Mathias
Krabholm

+45 61 65 94 29

Mathias@playdk.dk

Cathrine
Duus

+45 61 65 14 51

Cathrine@playdk.dk

Nanna
Thode

+45 61 65 28 26

Nanna@playdk.dk

Maria
Mølhave

+45 61 65 79 73

Maria@playdk.dk

Mickey
Nielsen

+45 61 65 49 04

Mickey@playdk.dk

Karoline
Chrøis

+45 61 65 45 24

Karoline@playdk.dk

Jannick
Munk

+45 61 65 57 15

Jannick@playdk.dk

Lotte
Tranekær

+45 61 65 13 59

Lotte@playdk.dk

Michael
Jacobsen

+45 61 65 50 09

Michael.jacobsen@playdk.dk